Kupujemy tani laptop

Zastanawiasz się nad kupnem laptopa? Poniżej udzielamy porad, które pomogą Ci dokonać trafnego zakupu.

 

Laptopy a komputery stacjonarne

Laptopy cieszą się znacznie większą popularnością niż komputery stacjonarne, a to z co najmniej kilku powodów. Przede wszystkim można je przenosić z miejsca na miejsce; mobilność jest główną cechą, która zapewnia laptopom przewagę. Są też o wiele poręczniejsze, a także, zdawałoby się, bardziej eleganckie. O wiele bardziej pasują do nowoczesnych, minimalistycznych pomieszczeń niż stacjonarne PC-ty. Te ostatnie tylko pod jednym względem okazują się lepsze: bardziej nadają się do gier. Ale jeśli jeśli szukasz sprzętu do pracy biurowej, a także podstawowych zadań, do przeglądania internetu itd. - laptop będzie rozwiązaniem idealnym. Ale jaki sprzęt wybrać? Na co się zdecydować w gąszczu tylu rozmaitych ofert?

 

Czego oczekujesz od komputera?

Zanim wybierzesz się do sklepu w poszukiwaniu laptopa, w pierwszej kolejności powinieneś zadać sobie pytanie, do czego ten sprzęt będzie Ci służył. Czy wystarczy Ci najtańszy komputer do pracy z edytorem tekstowym i obsługiwania przeglądarki internetowej? A może przepadasz za filmami i muzyką i chciałbyś gromadzić na dysku twardym gigabajty plików? Niewykluczone, że jako zapalony miłośnik gier komputerowych zamierzasz kupić sprzęt, który mimo że nie będzie dorównywał ultraszybkim PC-tom, to jednak pozwoli Ci cieszyć się wirtualną rozgrywką w dowolnym miejscu i czasie? To są ważne pytania, które należy sobie postawić przed dokonaniem wyboru.

 

Jakich producentów wybierać?

Najtańsze laptopy przeznaczone do pracy biurowej oraz podstawowych zadań kosztują od 1000 do 2000 zł. Modele plasujące się powyżej tej granicy cenowej mają co prawda wydajniejsze podzespoły i oferują więcej możliwości, są też bardziej wytrzymałe, ale nie każdy może sobie pozwolić na kupno tak drogiego sprzętu. Dlatego jeśli nie masz zbyt wygórowanych oczekiwań, zdecyduj się na jeden z modeli takich marek jak HP, Lenovo czy Acer. Są to producenci godni zaufania. Laptopy tych marek spełniają wszystkie standardy i z całą pewnością okażą się sprzętem, który przypadnie Ci do gustu.

 

Polecane

Technelogic.pl - Centrum nowych technologii