Czytnik czy tablet – co wybrać?

Oferta sprzętu elektronicznego jest dzisiaj na tyle różnorodna, że powstają specjalne urządzenia służące jedynie do określonego celu. Tak właśnie jest z czytnikiem służącym głównie do czytania książek. Czy osobom, które czytać uwielbiają, bardziej opłaca się kupić czytnik czy też może tablet?

Tablet – za i przeciw

Za tabletem przemawia przede wszystkim jego uniwersalność. Może on stanowić źródło innej rozrywki, niż tylko samo czytanie. Korzystając z tabletu, mamy dostęp do wielorakich aplikacji. Jest to więc opcja dla tych, którzy szukają sprzętu nie tylko do czytania książek, ale również oglądania filmów, seriali czy grania w gry. Jasny obraz tabletów pozwala także czytać w nocy (co ma jednak swoje wady, gdyż nie jest zbyt zdrowe dla naszych oczu). Za wady tabletu jako narzędzia do czytania należy uznać jego dość duże wymiary oraz ciężar, a do tego fakt, że pracuje on zwykle krócej na jednej załadowanej baterii. Ekran nie jest także stworzony ściśle do czytania, dlatego uznaje się go za bardziej męczący dla naszych oczu. Tablet oznacza więc uniwersalność, niestety często za cenę wygody. Ponadto tablety, szczególnie te od mało renomowanych producentów, bywają awaryjne. Owszem, w dobie wysokiej jakości usług serwisowych nie jest to jakimś wielkim problemem, niemniej jednak warto pamiętać, że tablet, za który zapłaciliśmy kilkadziesiąt złotych na aukcji internetowej, może nie do końca spełniać nasze oczekiwania.

 

E-book – narzędzie do zadań specjalnych

To narzędzie specjalnie stworzone do tego, by można było za jego pomocą czytać książki. Dlatego e-booki są tworzone tak, by ich ekran jak najbardziej przypominał kartkę papieru. Dzięki temu, że obraz nie jest zbyt jasny, e-book nie męczy tak bardzo naszych oczu. Jest to również urządzenie tańsze, lżejsze, pracujące dłużej oraz posiadające mały, wygodny ekran – w sam raz właśnie do czytania na nim książek. Literki zdają się być też o wiele bardziej czytelne niż na zwykłym tablecie. Jednak e-book nie jest pozbawiony wad. Za najważniejszą uznaje się jego małą funkcjonalność. Do tego nie możemy na nim zainstalować wielu ciekawych aplikacji. Ciemny obraz może również uchodzić za wadę, zwłaszcza gdy lubimy czytać wieczorami lub w nocy.

Polecane

Technelogic.pl - Centrum nowych technologii