Czym się kierować przy zakupie telefonu i tabletu?

Zamierzasz kupić nowego smartfona? A może rozglądasz się za jakimś porządnym tabletem? Poniżej dzielimy się kilkoma wskazówkami, które mogą Ci pomóc w dokonaniu zakupu.

Ile pieniędzy możesz przeznaczyć na zakup produktu?

Przede wszystkim należy uwzględnić kryterium cenowe. Jak znaczne środki masz do rozporządzenia? Za 500 albo 600 zł kupisz najprostszego smartfona z podstawowymi funkcjami. Jakość wykonania urządzeń z tej półki cenowej nie jest wysoka, ich wydajność również pozostawia wiele do życzenia, ale sprawdzą się niewątpliwie do najprostszych zadań. Smartfony za 1000 czy 1200 zł są już nieco lepsze, ale pozostają daleko w tyle w stosunku do modeli kosztujących 1800 czy 2000 zł; te ostatnie posiadają wiele atrakcyjnych funkcji, są też wytrzymałe i mają efektowny design. Za ponad 2000 zł można kupić prawdziwe perełki, odznaczające się solidną budową i wydajnymi podzespołami.

Z tabletami sprawa ma się nieco inaczej. Najtańsze kosztują od 1500 zł wzwyż. Za dobry tablet możemy zapłacić nawet ponad 3000 zł.
 

Przekątna i rozdzielczość ekranu

Warto zwrócić również uwagę na jakość ekranu oraz wielkość przekątnej. Największą popularnością cieszą się obecnie smartfony z 5-calowym ekranem. Osoby noszące telefon zazwyczaj w plecaku czy torbie mogą zdecydować się na nieco większe urządzenie, mające 5 i pół cala. A może wolisz coś poręcznego, co łatwo zmieści się w kieszeni? W takim razie model 4,5-calowy w zupełności Ci wystarczy. Co do ekranu w tablecie, na rynku dostępne są produkty mające 7, 8, 8.9, 9.7, 10.1 oraz 12 cali. Poza tym ważna jest również rozdzielczość. Im większa, tym oczywiście lepiej dla użytkownika. W urządzeniach z niższej półki cenowej standardowa jest rozdzielczość wynosząca 800 x 480 pikseli.

 

Dodatkowe funkcje

Smartfony i tablety stały się prawdziwym hitem rynkowym właśnie przez wzgląd na swoją wielofunkcyjność. Dlatego warto sprawdzić, czy urządzenie ma np. wbudowany aparat umożliwiający wykonywanie zdjęć i nagrywanie filmów, jak wiele ma zainstalowanych aplikacji i czy jest wyposażone w funkcje, które mogą nam być potrzebne.
 

Szukasz tabletu albo smartfona, który spełni wszystkie Twoje oczekiwania? Wejdź na stronę sklepu internetowego https://www.allview.pl/, w którym kupisz nie tylko tablety i smartfony nowej generacji, ale i tradycyjne bezdotykowe telefony komórkowe.

 

 

Polecane

Technelogic.pl - Centrum nowych technologii