Ciekawe dodatki do smartfona

Chciałbyś podrasować swojego smartfona? Poniżej zestawiamy najciekawsze dodatki, które mogą Cię zainteresować.

Co prawda smartfony już same w sobie mają wiele rozmaitych funkcji, w związku z czym możemy używać tych urządzeń do różnych rzeczy, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by udoskonalić swojego „podręcznego elektronicznego asystenta”. Mowa tu o różnego rodzaju udoskonaleniach technicznych, które zwiększają potencjał telefonu. Dzięki takim usprawnieniom można np. przeobrazić smartfona w profesjonalny aparat fotograficzny lub też wydłużyć znacznie żywotność baterii. Dzięki niektórym przydatnym aplikacjom można wykonywać zadania biurowe z takim samym powodzeniem jak na komputerze albo ćwiczyć na siłowni w sposób jak najbardziej wydajny.

 

Profesjonalne zdjęcia

Jeśli zależy Ci na tym, aby wykonywać profesjonalne zdjęcia wysokiej jakości, koniecznie kup bezkorpusowy aparat Sony SmartShot DSC-QX30 lub ILCE-QX1 (urządzenie jest kompatybilne jedynie ze smartfonami z systemem Android lub iOS). Model DSC-QX30 jest wyposażony w stały obiektyw, natomiast w aparacie ILCE-QX1 obiektywy można dowolnie wymieniać. Ponadto QX30 oferuje 30-krotny zoom optyczny, stabilizator obrazu Optical SteadyShot oraz matrycę o rozdzielczości 20,4 megapikseli. Natomiast model ILCE-QX10 ma przetwornik obrazu APS-C o rozmiarach 23,2 x 15,4 mm i rozdzielczość rzędu 20 megapikseli.

 

Pressy – dodatkowy przycisk w smartfonie

Dzięki Pressom (dodatkowym przyciskom, które można nabyć osobno) łatwiej Ci będzie obsługiwać swojego smartfona. To prosty, ale bardzo funkcjonalny gadżet w formie niewielkiego sztyftu, który wkłada się do gniazda słuchawkowego. Standardowo Pressy obsługują trzy funkcje: latarkę, zdjęcia oraz przełączenie telefonu w tryb uśpienia. Ale możne je też przeprogramować – tak aby dodatek obsługiwał funkcje, które są dla nas najbardziej przydatne.

 

Obudowa z dodatkową baterią

Twój telefon nieraz zapewne rozładował się w najmniej odpowiednim momencie. Z myślą o użytkownikach, którzy dużo podróżują i w związku z tym są bardziej narażeni na takie nieprzyjemne sytuacje, producenci dodatków do smartfonów wypuścili na rynek specjalne obudowy z dodatkową baterią. Mimo iż taka obudowa sprawia, że telefon zajmuje więcej miejsca, to jednak zapewnia zasilanie przez długi czas.

 

Z dodatków do smartfona warto korzystać, ponieważ znacznie podwyższają one komfort użytkowania i zapewniają więcej możliwości. Powyżej wymieniliśmy jedynie kilka takich urządzeń – a to tylko kropla w morzu niezliczonej ilości rozmaitych gadżetów, które na pewno warte są swojej ceny.

 

 

Polecane

Technelogic.pl - Centrum nowych technologii