Wymiana walut w kantorze internetowym

Wyjeżdżasz na urlop? A może udajesz się za granicę w celach zarobkowych? Nim spakujesz walizki i wsiądziesz w autobus, pamiętaj, aby wymienić walutę.

Wymiana waluty na taką, która obowiązuje w kraju, do którego jedziesz, jest niezbędna. Dlatego warto pomyśleć o tym przed wszystkimi innymi przygotowaniami. W dobie internetu nie musisz stać w kolejce do tradycyjnego kantoru, w którym spread jest zazwyczaj niebotycznie wysoki. Możesz skorzystać z kantoru internetowego, np. z Rkantor.com.

 

Jak działają e-kantory?

Aby skorzystać z usług kantoru internetowego, należy najpierw zarejestrować się w serwisie. Rejestracja wymaga podania danych osobowych oraz numerów kont bankowych, których będziesz używał/a do wymiany walut. Nie musisz się obawiać o to, że wprowadzone przez Ciebie informacje zostaną wykorzystane przez osoby trzecie: strony są szyfrowane i zapewniają stuprocentowe bezpieczeństwo. W dalszej kolejności wystarczy na odpowiedniej podstronie wymienić walutę.

 

Dlaczego warto korzystać z kantorów internetowych?

Kantory internetowe cieszą się coraz większą popularnością i wszystko wskazuje na to, że prędzej czy później staną się jedyną dostępną opcją. Nikomu nie opłaca się już korzystać z ich tradycyjnych, stacjonarnych odpowiedników. Dlaczego?

Po pierwsze, w e-kantorze wymienisz pieniądze o wiele szybciej. Wystarczy wejść na stronę internetową kantoru i kilka razy kliknąć myszką – to wszystko. Docelowa waluta znajdzie się na Twoim koncie nawet w dziesięć minut po wykonaniu przelewu.

Po drugie, e-kantory zapewniają bezpieczeństwo. Cała procedura odbywa się drogą elektroniczną, nie narażasz się więc na rabunek. Kantory stacjonarne w większych miastach wabią nie tylko potencjalnych klientów, ale również czyhających na okazję przestępców.

Po trzecie, w kantorach internetowych kursy walut są niższe w tych tradycyjnych. Jeśli często wymieniasz walutę, możesz sporo zaoszczędzić, korzystając z e-kantoru.

Po czwarte, e-kantory umożliwiają przegląd zrealizowanych dotychczas transakcji. Dzięki temu masz większą kontrolę nad swoimi finansami.

 

Kantor online to opcja dla tych wszystkich, którzy chcieliby zaoszczędzić czas i pieniądze, a także zapewnić sobie bezpieczeństwo przy dokonywaniu transakcji. Wśród e-kantorów prym wiedzie wspomniany już poprzednio Rkantor.com, który w zestawieniu Forbesa zajął czołowe miejsce.

 

Polecane

Technelogic.pl - Centrum nowych technologii