Klawiatury komputerowe do gier

Niezwykle istotnym komponentem każdego biurka dla gracza jest klawiatura komputerowa. Przestała ona być już tylko narzędziem do wprowadzania danych. Stała się poważnym akcesorium gamingowym. Przy wyborze klawiatury należy się kierować głównie preferowanym gatunkiem gier.

Innowacyjny sprzęt do gierKlawiatury komputerowe do gier przez ostatnią dekadę zmieniły się w niemałym stopniu. Kiedyś większość z nas stosowała konstrukcje membranowe, podczas gdy teraz faworytami graczy są urządzenia z przełącznikami mechanicznymi. Najkosztowniejsze klawiatury mechaniczne dla graczy to specjalność firm Corsair, Razer oraz Thermaltake. Ich technologie przyprawiają o zawrót głowy. Każda z wymienionych firm korzysta ze specjalnych wersji przełączników, które dedykowane są wyłącznie dla jej produktów. Za plecami wymienionych marek stoi niemała lista firm, które aspirują do miana liderów rynkowych, a dzięki ciekawym technologiom mają duże szanse, aby dołączyć do starszych producentów klawiatur dla graczy. Do marek tych można zakwalifikować E-Blue, Ravcore, Tesoro lub Everest. Wszystkie wymienione firmy mają w swoim asortymencie bardzo przydatne akcesoria komputerowe, których ceny są nieco niższe niż wyroby producentów wymienionych na samym początku artykułu.

Jakie wymagania techniczne muszą spełniać klawiatury do gier? Jak już wspominaliśmy, nieodzowną częścią tego typu akcesoriów stały się przełączniki mechaniczne. Ponadto urządzenie musi mieć zalety technologiczne oferowane przez „anti-ghosting”, jeśli ma być podłączone do komputera gracza. Ten brzmiący nieco enigmatycznie termin oznacza funkcjonalność, która pozwala naciskać w tym samym czasie wiele klawiszy i zagwarantować wzorowy odczyt takich jednoczesnych działań. Mile widzianym rozszerzeniem klawiatur do gier są programowalne makra – ułatwiają one życie miłośnikom gatunku RPG. Pożądane są także profile graczy, w szczególności jeśli można w nich zapamiętać ustawienia do poszczególnych gier. Aby obie wyżej wymienione funkcje mogły działać rzeczywiście efektywnie, klawiatura musi mieć wewnątrz zainstalowaną pamięć o należytej pojemności.

Przy analizie potencjału takich urządzeń nie do przecenienia jest ich podświetlenie. Ma ono najsilniejszy wpływ na estetyczny odbiór tych akcesoriów. Powinno być wielokolorowe i umożliwiać ustawienie specjalnych efektów wizualnych. Na szczególne wyróżnienie zasługuje podświetlenie Chroma, stosowane w klawiaturach marki Razer. Może ono podążać za klawiszami aktywowanymi przez gracza lub emanować kilkoma zaiste godnymi podziwu iluminacjami.

Jeśli jesteście szczególnie rozmiłowani w grach typu multiplayer, nie obejdzie się bez zakupu specjalnej klawiatury komputerowej. Należy pamiętać, że wybitne rezultaty w e-sportach nie są jedynie pochodną wrodzonego talentu; w nie mniejszym stopniu zależą od użytkowanego sprzętu.

Polecane

Technelogic.pl - Centrum nowych technologii