Z muzyką przez świat: przenośne odtwarzacze i głośniki audio

Muzyka uprzyjemnia nie tylko czas spędzany w domu, ale i ten, który upływa nam na spacerach, jeździe na rowerze, eksplorowaniu nieznanych krajobrazów. Nadaje odpowiednią oprawę spotkaniom towarzyskim, piknikom, imprezom rodzinnym. Niekoniecznie wymaga okablowania.

Korzyściom płynącym ze słuchania muzyki można by poświęcić wiele słów – ale jeszcze więcej należy się rozlicznym udogodnieniom, które zawdzięczamy przenośnym odtwarzaczom oraz głośnikom audio. To dzięki nim możecie zabrać na weekendową wycieczkę za miasto swoje ulubione nagrania i nadać tym niecodziennym chwilom należytą atmosferę. Rodzinny grill będzie znacznie przyjemniejszy, jeśli towarzyszyć wam będą utwory waszych faworytów muzycznych. Zapomnijcie o wyciąganiu na balkon kolubryniastych głośników, między którymi trzeba lawirować w obawie przed zaplątaniem się w kable – przenośne głośniki i odtwarzacze rozwiążą ten problem w 100 %.

 

Czy głośniki Bluetooth są gorsze?

Gdybyśmy mieli odpowiedzieć na to pytanie dziesięć czy piętnaście lat temu – odpowiedzielibyśmy twierdząco. Ale dawno już skończyły się czasy, w których bezprzewodowa transmisja dźwięku pociągała za sobą nieuchronnie znaczne pogorszenie jego jakości. Dziś obowiązują zupełnie nowe standardy. Przenośny głośnik w niczym nie ustępuje tradycyjnym głośnikom na kable – przewyższa je wręcz funkcjonalnością i mobilnością. Znaczne udoskonalenie standardów bezprzewodowej transmisji audio dokonało się dzięki upowszechnieniu się smartfonów oraz innych mobilnych urządzeń umożliwiających odtwarzanie muzyki.

 

Co w trawie piszczy?

Szeroka gama dostępnych na rynku głośników Bluetooth może początkowo przyprawić o zawrót głowy. Jak się połapać w tym bezmiarze najrozmaitszych modeli? Na jaki sprzęt się zdecydować?

Aby ułatwić sobie zadanie i ograniczyć pulę możliwych opcji do wyboru, zadajcie sobie pytanie: czego oczekuję od takich głośników i w jakich okolicznościach będę z nich najczęściej korzystać? Poszczególne modele różnią się od siebie nie tylko mocą, jakością reprodukcji dźwięku i designem, ale również liczbą funkcji. Jeśli nie zależy wam na żadnych dodatkowych bajerach, za które musielibyście zapłacić te kilkaset złotych więcej, lepiej jest zdecydować się na coś bardziej przystępnego cenowo, co pod względem jakości odtwarzanego dźwięku nie będzie pozostawało w tyle za droższymi modelami wyposażonymi w niestandardowe funkcje.

Ważnym aspektem jest również kompatybilność sprzętu z urządzeniami źródłowymi. Dlatego przed zakupem należy koniecznie sprawdzić, czy dane głośniki będą kompatybilne z określonym smartfonem czy tabletem.

 

Przenośne odtwarzacze

Dobrym rozwiązaniem może się również okazać kupno specjalnego urządzenia, które służyłoby wyłącznie do odsłuchiwania muzyki. Smartfon zajmuje więcej miejsca niż miniaturowy odtwarzacz MP3, który możecie przypiąć sobie do dowolnej części garderoby. Ten drugi jest poza tym prostszy w obsłudze i w przeciwieństwie do telefonu nie nastręcza żadnych dystrakcji – ile razy zdarzyło wam się usłyszeć sygnał przychodzącego połączenia w trakcie słuchania muzyki? Czy nie lepiej byłoby uniezależnić się od takich rozpraszaczy?

 

Gdzie kupić?

Jeśli szukacie dobrej jakości głośników Bluetooth i odtwarzaczy audio, sprawdźcie koniecznie bogatą i zróżnicowaną ofertę firmy Philips: http://www.philips.pl/c-m-so/przenosne-odtwarzacze-audio/przenosne-glosniki-bluetooth/wszystkie.

Polecane

Technelogic.pl - Centrum nowych technologii