Test szczoteczki Braun Oral-B Triumph 5000

Oral-B to marka, która słynie z bogatej oferty szczoteczek elektrycznych. W asortymencie producenta znajdziemy modele dopasowane do potrzeb różnych typów użytkowników. Jak radzi sobie Triumph 5000?

Szczoteczka marki Oral-B jest polecana każdemu, kto chce dokładnie oczyszczać swoją jamę ustną każdego dnia. Oferuje pracę w innowacyjnej technologii 3D Action, dzięki czemu jeszcze precyzyjniej wyszczotkuje każdy ząb. Oferowana w zestawie z ciekawym dodatkiem w postaci komputerka SmartGuide sprawi, że codzienne oczyszczanie uzębienia będzie jeszcze łatwiejsze.

 

Wygląd szczoteczki 

Szczoteczka Oral-B Triumph 5000 wykonana została z solidnych materiałów i cechuje się wysoką klasą wodoszczelności. Posiada długą, smukłą i ergonomiczną antypoślizgową rączkę. Jej wygląd jest stonowany i estetyczny, nie przykuwa nadmiernej uwagi mocnym designem.

 

Działanie i dostępne rodzaje mycia 

Szczoteczka działa w oparciu o technologię 3D Action. Co to oznacza? Poza ruchami rotacyjnymi, czyli główki wokół własnej osi w tempie 8 800 ruchów na minutę, wykonuje ona także ruchy pulsacyjne (dociskające główkę do zęba) z prędkością 40 000 pulsacji na minutę. Dzięki tej funkcji jeszcze skuteczniej usuwa płytkę nazębną, bakteryjny biofilm i resztki pokarmowe.

Szczoteczka posiada wbudowany timer, który:

 • odliczy czas dwóch minut niezbędny do umycia zębów,
 • przypomni o konieczności zmiany szczotkowanej ćwiartki co 30 sekund.

W urządzenie został także wmontowany czujnik nacisku, który zapobiegnie zbyt mocnemu dociskaniu główki do zęba. Takie oczyszczanie mogłoby skutkować uszkodzeniem szkliwa i podrażnieniem dziąseł.

 

Czym jest SmartGuide?

Interesującym elementem wchodzącym w skład zestawu Oral-B Triumph 5000 jest minikomputerek SmartGuide. To niewielkie urządzenie, które informuje nas o czasie oczyszczania zębów, sile naszego dociskania szczoteczki oraz o trybie pracy, który został przez nas wybrany. SmartGuide pogratuluje nam także zakończenia mycia zębów, obdarzając nas uśmiechem.

 

Możliwość dostosowania do indywidualnych potrzeb

Szczoteczka posiada aż pięć trybów pracy:

 • zwykły - do codziennego oczyszczania jamy ustnej,
 • do masażu dziąseł - poprawia ich ukrwienie, wzmacnia je,
 • dokładnie oczyszczający,
 • delikatny - dedykowany nadwrażliwym zębom i dziąsłom,
 • polerujący - wzmacniający efekt rozjaśniania zębów.

Programy te można więc dowolnie dobierać, w zależności od aktualnych potrzeb naszych zębów.

Ponadto do rękojeści szczoteczki Oral-B Triumph 5000 można dokupić dowolne główki marki Oral-B, dzięki czemu możemy stworzyć jeszcze więcej kombinacji dostosowanych do naszych potrzeb. Szczoteczkę znajdziemy w ofercie sklepu denthelp.pl

 

Co znajdziesz w zestawie?

W zestawie ze szczoteczką Oral-B Triumph 5000 znajduje się:

 • rękojeść szczoteczki,
 • 4 końcówki: 2x FlossAction, 1x Sensitive, 1x 3D White,
 • SmartGuide,
 • etui podróżne na przechowywanie szczoteczki i końcówek.

 

Czy ta szczoteczka jest dla Ciebie?

Tak, jeśli poszukujesz szczoteczki oferującej nową technologię 3D Action i chcesz przetestować różne rodzaje końcówek. Dziś seria Triumph została przez Oral-B zastąpiona przez modele PRO i serię GENIUS.

Polecane

Technelogic.pl - Centrum nowych technologii