Profesjonalne gramofony dla DJ-a - najlepsze modele na rynku

Gramofon jest jednym z najważniejszych sprzętów dla DJ-a, bez których nie może udać się żaden profesjonalny występ. Warto wybierać urządzenia wykonane z precyzją i gwarantujące najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne. Poznaj najlepsze modele gramofonów zapewniających doskonałą jakość dźwięku.

Pioneer PLX-1000

Innowacyjny gramofon Pioneer PLX-1000 został skonstruowany z dbałością o najdrobniejsze szczegóły. Jego producent, czerpiąc z wieloletniego doświadczenia firmy, stworzył niezawodny sprzęt DJ-ski, stosując przy tym ulepszenia następnej generacji, w tym system bezpośredniego przeniesienia momentu obrotowego o dużej wartości, regulację wielostrumieniową oraz odłączane przewody zasilania i audio. Gramofon Pioneer PLX-1000 jest solidnie zbudowany, skutecznie tłumi drgania i odtwarza dźwięk w idealnej jakości. Napęd bezpośredni o wysokim momencie obrotowym zapewnia stabilny obrót i wyjątkową kontrolę - i osiąga 33 ⅓ obrotów na minutę w zaledwie 0,3 sekundy dzięki momentowi obrotowemu wynoszącemu 4,5 kg / cm (lub więcej). Wymienne kable zasilania i audio można łatwo podłączać i wymieniać, a sprawdzone złocone gniazda RCA gwarantują niską impedancję i niesamowite brzmienie.

 

Gramofon RELOOP RP-8000

Urządzenie łączy w sobie klasyczne i nowoczesne rozwiązania. Hybrydowy sprzęt dla DJ-a posiada silnik bezpośredni o dużej mocy oraz sekcję kontrolek MIDI, kompatybilną z dowolnym oprogramowaniem wykorzystującym komunikaty MIDI. Pokrętło Trax umożliwia z kolei przeglądanie dostępnych plików i playlist oraz szybkie ładowanie utworów do dostępnych decków. Model Reloop RP-8000 pracuje w 4 trybach. Pozwala też na wykorzystanie ośmiu punktów Hot Cue. Dostępne pady z powodzeniem będą pracować także jako przyciski funkcyjne do tworzenia pętli i jako triggery sampli. Wytrzymała konstrukcja gramofonu sprosta najbardziej wymagającym klubowym warunkom. Co istotne, RP-8000 posiada wbudowany przedwzmacniacz gramofonowy z przełącznikiem phono/line, dlatego można go podłączyć bezpośrednio do wejść liniowych we wzmacniaczach, nie używając uziemienia.

 

PIONEER PLX-500-K

Ten znakomity model gramofonu zachował wygląd swojego doskonałego poprzednika, PLX-1000. PIONEER PLX-500-K pozwala na uzyskanie ciepłego, analogowego dźwięku. Najkrótsze możliwe przejście audio od rysika do wyjść redukuje zniekształcenia, a przełącznik wyjścia umożliwia bezpośrednie podłączenie do systemu dźwiękowego albo do zasilanych głośników, bez potrzeby stosowania zewnętrznego wzmacniacza. Za sprawą PLX-500-K z łatwością nagrasz swoją kolekcję winyli i przekonwertujesz je do plików cyfrowych, podłączając gramofon do komputera przez wejście USB. Dzięki urządzeniu będziesz miksować i scretchować swoje płyty winylowe albo połączysz sprzęt z rekordbox dvs, kompatybilnym mikserem DJ i RB-VS1-K Control Vinyl, by odtwarzać pliki cyfrowe. PLX-500 wyposażono w system tłumienia wibracji, pozwalający na odtwarzanie muzyki w idealnej jakości.

 

Jeżeli zastanawiasz się nad zakupem gramofonu dla profesjonalnego DJ-a, wybierz jeden z wyżej rekomendowanych sprzętów. Każde z polecanych urządzeń wyróżnia się wykorzystaniem najnowszych technologii i znakomitych materiałów. Za sprawą praktycznych funkcji najlepsze gramofony na rynku znacznie usprawnią przygotowanie klubowych występów.

 

Polecane

Technelogic.pl - Centrum nowych technologii